reklam

28 Aralık 2013 Cumartesi

KAHVE SUNUMU 4


Soğuk kış günlerinde sıcacık evimiz de yaptığımız küçük değişiklikler ve sürprizler keyifli zamanlar geçirmemizi sağlayabilir.Bu bağlamda, sevgili eşime hazırladığım akşam kahvesini alışagelmişin dışında görsel bir şölen haline getirmek istedim. Ve sonuç olarak bu sunum ortaya çıktı.Eşim çok mutlu oldu ama bir de fotoğraf çekeceğim diye kahveyi soğutmasaydım daha da iyi olacaktı:)) Mutlu haftasonlarınız olsun.20 Aralık 2013 Cuma

ŞIK MASA DÜZENİ (7)


Mutluluğu paylaşmanın en güzel yolu eminim dostlarla yenen sohbet dolu keyifli akşam yemekleridir. Hafta sonu yemeğe gelen misafirim için beyaz renkten, kristallerden ve gümüş aksesuarlardan oluşan bir sofra hazırladım. Sofralarınızda monotonluğu kırmak ve biraz görkem katmak istiyorsanız bence gümüş en doğru materyal. Gümüşün yaptığı yansıma sofralara ayrı bir ışıltı katıyor. Kristal ise başlı başına bir star.Şık bir sofranın sırrı her ne kadar detaylarda saklı olsa da, bence herkesin sohbet edebileceği, samimi, rahat ve kendini özel hissettiği sofralar en şık sofralardır.Ben de o gece misafirlerimin yüzündeki ve dillerindeki memnuniyet ifadelerinden şık bir sofra hazırladığımı düşündüm. Umarım sizlerde beğenmişsinizdir. Mutluluk, bereket ve sevgi dolu sofralarınız olsun.
17 Aralık 2013 Salı

CAM FANUSLARR

 
 
Kim demiş cam fanuslara sadece pasta ve kekler koyulur diye. Fanuslarımızı salonların başköşesine taşıyabiliriz. Nasıl mı? Bu sizin hayal gücünüze kalmış ister yapma çiçek ister biblo isterseniz de benim en çok sevdiğim, kozalak ve kuru yaprak gibi bitkilerle... Sıkı takipçilerim bilir geçen senede kuru bitkilerle çeşitli düzenlemeler yapmıştım. Şimdi ise bunları cam fanuslara taşıdım. Sıkıldığınızda değiştirebileceğiniz size ait kişisel bir çalışma olması  beni heyecanlandırıyor. Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle:)) 
 
 

 
 
 
 

3 Aralık 2013 Salı

HOŞ KOKULU LİMON


Narenciye ailesinin kullanımı en çok olan üyesi limon.Çoğu zaman sirkeyi bile geride bırakıp, soslardan etlere salatalardan tatlılara hem suyu ile hem de rendelenmiş kabuğu ile birçok lezzetin baştacı olduğu gibi içeriğindeki yüksek miktardaki C vitamininden dolayıda tansiyonun düşürülmesinde, soğuk algınlığı ve nezle gibi durumlarda iyileşmemize yardımcı olur.Ben de kullanım alanı bu kadar çok olan limonu 2-3 sene önce Ayvalık' da ki evimin bahçesine ekmiştim.İşte bunlarda ilk mahsulleri. Aslına bakarsanız daha tam olmadılar ama eltim İzmir' e giderken uğramış bende dayanamadım bir miktarını toplamasını rica ettim.İyi ki de öyle yapmışım.Limonları gördüğüm zaman ki mutluluğumu size tarif bile edemem.Şimdi ilk işim İstanbul ' da da limon yetiştirmek ve bahçemin limonlarıyla güzel bir limonlu kurabiye yapmak olacak...Tabii ki Limonlu kurabiyemin tarifini de ALYAMİNA KUZİNE de göreceksiniz:)) 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...